Monaster św. Lawrentiosa – Góra Pelion – Grecja

 
 

Piękna zabytkowa miejscowości o nazwie Agios Lavrentios (święty Wawrzyniec). Powstała wokół monasteru świętego Lavrentiosa. Święty przyjechał w te okolice na górę Pelion i przebudował stary monaster założony w 1378 roku założony przez mnichów z Amalfi we Włoszech.

Pierwsi mieszkańcy miejscowości Agios Lavrentios byli ludźmi, którzy przyszli do pracy na polach monasteru św. Lawrentiosa oraz pomagali przy budowie monasteru. Tak okolica zaczęła się rozwijać, ponieważ uprawa oliwek, winorośli i owoców okazały się bardzo wydajne, a miejscowość otrzymała nazwę świętego podobnie jak monaster.

Monaster jest zbudowany na cześć św. Lawrentiosa z San Lorenzo, który zmarł śmiercią męczeńską 10 sierpnia 258 i tego dnia obchodzone jest też jego wspomnienie. Budowniczy monasteru także nosi imię Lawrentios i jest ogłoszony świętym a jego ikona czczona jest w monasterze.

W monasterze mieszkają trzy mniszki. Atmosfera jest bardzo rodzinna, mniszki darzą się ogromna miłością, wyrozumiałością i rodzinną naturalnością. Dwie z mniszek posługują się dobrze językiem angielskim co daje dużą łatwość komunikacji.

Mieszkańcy darzą mniszki serdeczną miłością i pielgrzymują często z okolicy Pelion by spotkać się w tym miejscu wspólnie z Chrystusem.

 

« 1 z 4 »

Dodaj komentarz