Pracująca matka – Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

a

Pracująca matka

Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

  • Abba czy to jest słuszne jeśli kobieta pracuje ?

  • A co jej mąż mówi na ten temat ?

  • Pozostawia jej swobodę wyboru.

  • Kobiecie nie jest łatwo porzucić pracę i poświęcić się dzieciom, jeśli otrzymała wykształcenie przed wyjściem za mąż. Natomiast kobieta, która nie posiada wykształcenia i zajmuje się jakąś prostą pracą, może ją bez trudu porzucić.

  • Abba, sądzę, że jeśli kobieta nie ma dzieci to praca wyjdzie jej na korzyść.

  • Cóż, według ciebie, jeśli ona nie ma dzieci, to koniecznie powinna zajmować się pracą zawodową ? Przecież jest tak wiele innych rzeczy, którymi może się zajmować. Oczywiście jeśli ma dzieci, to lepiej żeby pozostawała w domu. Przecież w przeciwnym razie, jak będzie mogła im pomóc ?

  • Abba, wiele kobiet mówi, że musi pracować, bo nie wiążą końca z końcem.

  • One nie wiążą końca z końcem, dlatego, że chcą mieć telewizor, wideo, własny samochód i tym podobne. Dlatego muszą pracować, a skutek tego jest taki, że nie zajmują się swoimi dziećmi i tracą je. Jeśli pracuje tylko ojciec i cała rodzina zadowala się skromnym stylem życia, to taki problem nie istnieje. A z tego powodu, że pracuje mąż i żona – jakoby dlatego, że im nie starcza pieniędzy – rodzina się rozpada i traci swój rzeczywisty sens. I co potem mają robić dzieci ? Gdyby matki żyły prościej to one same nie traciłyby wszystkich sił, i ich dzieci byłyby radosne. Pewien człowiek znał siedem języków obcych, a jego żona podejmowała ogromny wysiłek, żeby nauczyć się czterech. A oprócz tego dawała prywatne lekcje, a po to, żeby być w formie w czasie pracy, żyła na tabletkach. Dzieci tej kobiety urodziły się zdrowe, ale wyrosły psychicznie chore. Potem zaczęły uciekać się do „pomocy” psychoanalityków… Dlatego radzę matkom uprościć swoje życie, żeby móc więcej zajmować się dziećmi, które ich potrzebują. Inna sprawa jeśli matka ma w domu jakieś zajęcie, na które może się przestawić, kiedy jest zmęczona opieką nad dziećmi. Pozostając w domu, matka może pilnować dzieci i zajmować się jakimś innym zajęciem. To pomaga rodzinie uniknąć licznych konfliktów. Dzisiaj dzieci „głodują” z powodu niedostatku macierzyńskiej miłości. Ale one nawet nie uczą się rodzinnego matczynego języka, dlatego, że całe dnie matka spędza w pracy, a dzieci zostawia pod opieką obcych – często cudzoziemskich – kobiet. Dzieci z domu dziecka, gdzie wśród wychowawczyń jest pełna poświęcenia kobieta, okazująca im choć trochę czułości, są w położeniu tysiąc razy lepszym od dzieci, których rodzice zostawiają je pod opieką kobiet, dostających a o pieniądze! A wiecie, do czego to wszystko prowadzi ? Do tego, że jeśli dziecko nie ma mamy, to ma całą gromadę nianiek!

Życie Rodzinne. Tom IV” Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

Generations

Dodaj komentarz