Ciąża i karmienie piersią – Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

a

Ciąża i karmienie piersią

Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

Wychowanie dziecka zaczyna się od ciąży. Kiedy brzemienna matka niepokoi się i denerwuje, to płód w jej łonie też się niepokoi. A jeśli matka modli się i żyje duchowo, to dziecko w jej łonie jest uświęcone. Dlatego kobieta, będąc w ciąży, powinna odmawiać modlitwę Jezusową, czytać fragmenty Ewangelii, śpiewać pieśni cerkiewne, nie niepokoić się duchowo. Ale również bliscy powinni uważać, żeby jej nie denerwować. W takim przypadku urodzone dziecko będzie dzieckiem uświęconym i rodzice nie będą mieli z nim kłopotów – ani dopóki będzie małe, ani kiedy podrośnie.

Dlatego kiedy dziecko się urodzi, matka powinna karmić je piersią – im dłużej, tym lepiej. Mleko matki daje dzieciom zdrowie. Niemowlęta karmione piersią wchłaniają nie tylko mleko: one chłoną miłość, czułość, pociechę, bezpieczeństwo i w ten sposób stają się ludźmi z silnym charakterem. Ale, oprócz tego, karmienie piersią pomaga również samej matce. Jeśli matki nie karmią swoich dzieci piersią, to w organizmie kobiety powstają anomalie i to może doprowadzić [do raka] i usunięcia piersi.

Dawniej, jeżeli matka miała mleko, to mogła karmić piersią swoje niemowlę i sąsiadki. A teraz wielu kobietom trudno jest wykarmić piersią nawet własne dzieci. Matka, która nic nie robi i nie karmi swojego dziecka piersią, przekazuje „bakterie” nieróbstwa i próżniactwa również jemu. Wcześniej na puszkach z konserwowanym mlekiem była narysowana mama trzymająca w rękach niemowlę, a teraz przedstawia się mamę, trzymającą w rękach kwiatki! Mamy nie karmią dzieci piersią i dlatego dzieci wyrastają bez radości. Kto da im czułość i miłość? Puszka z krowim mlekiem ? Niemowlęta ssą smoczek nałożony na „lodowatą”, szklaną butelkę i ich serce również zmienia się w lód. A potem, osiągnąwszy wiek dojrzały, również szukają pociechy w butelce – w karczmach. Żeby zapomnieć o swym duchowym niepokoju, zaczynają pić i stają się alkoholikami. Jeśli dzieci same nie otrzymają czułości, to nie starczy im jej także na to, aby przekazać ją swoim dzieciom. W ten sposób jedno pociąga za sobą drugie. A potem przychodzą matki i zaczynają prosić: „Pomódl się, ojcze! Tracę swoje dziecko”.

Życie Rodzinne. Tom IV” Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

mama

Dodaj komentarz