Anioł Stróż strzeże małe dzieci – Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

7

Anioł Stróż strzeże małe dzieci

Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

  • Abba, dlaczego Bóg daje każdemu człowiekowi Anioła Stróża? Czy nie może ochraniać nas sam?

  • Anioł Stróż – to szczególna opieka Boża, przejaw Jego opiekuńczej troski o człowieka. I za to mamy wobec Boga dług wdzięczności. Aniołowie szczególnie osłaniają małe dzieci. Jakże one je strzegą! Pewnego razu dwoje dzieci bawiło się na ulicy. Jeden chciał rzucić kamieniem w głowę drugiego i już się zamierzył. Drugie dziecko nie spostrzegło niebezpieczeństwa. I zaraz w ostatniej chwili zapewne jego Anioł zrobił tak, że malec coś zobaczył, podskoczył – i kamień przeleciał koło jego głowy.

    k

Natomiast pewna matka poszła kiedyś pracować w polu i wzięła ze sobą niemowlę. Nakarmiła go piersią, położyła do kołyski i poszła pracować. Kiedy po jakimś czasie podeszła popatrzeć na maleństwo, zobaczyła, że trzyma ono w ręku węża i ciekawie się mu przyglądała! Kiedy matka karmiła niemowlę piersią, koło jego ust zostały ślady mleka. A wąż podpełzną do maleństwa i zlizywał mleko z jego buzi. Niemowlę chwyciło węża. Kiedy matka to zobaczyła, krzyknęła, dziecko przestraszyło się, otworzyło rączkę i wąż odpełznął! Bóg chroni dzieci.

  • Abba, ale dlaczego wiele dzieci cierpi z powodu różnych chorób i innych nieszczęść?

  • Bóg wie, co wyjdzie na korzyść każdemu człowiekowi i w zależności od tego daje mu to wszystko, co jest konieczne. Nie daje człowiekowi tego, co nie przyniesie mu korzyści. Na przykład czasami widzi On, że cielesne upośledzenie, albo ułomność bardziej nam pomoże, niż gdyby ustrzegł nas od tej ułomności albo zachował całych i zdrowych.

Życie Rodzinne. Tom IV” Święty Starzec Paisjusz Hagioryta

Dodaj komentarz