“Pan – Orthodox Synod: Rzeczy które powinieneś wiedzieć.” o Matei Vulcanescu

Ojciec Matei Vulcanescu z Cerkwi “Panaghia Odighitria” w Metropolii Pireusu, Prawosławnej Cerkwi w Grecji, odpowiada na pytanie: Jaki będzie efekt “Świętego i Wielkiego Synodu”, która odbędzie się na Krecie wobec Prawosławnych chrześcijan na całym świcie (jeśli Synod zatwierdzi wstępne teksty przyjętych przez Synaxis Prawosławne Autokefaliczne Cerkwie w Chambésy w styczniu 2016 roku)?

Przede wszystkim, efekt będzie związany z wypaczeniem nauczania Cerkwi w świadomości Prawosławnych chrześcijan, albo mówiąc lepiej uszczelnieniem tego co już zostało zniekształcone. Ortodoksyjni chrześcijanie są dziś pod wpływem różnych relatywistycznych pomysłow; w większości ignorujących Prawosławną wiarę. Prawosławie nie jest wiara relatywistyczną, ono uznaje, że nie ma prawdy, inne niż Chrystusa, który powiedział: “Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”, i że nikt nie może zdobyć życia wiecznego bez zjednoczenia z Chrystusem w Jednej Cerkwi, Jego Ciele. Mimo to, dziś wielu uważa, że ​​katolicy są również kościołem (Kościoły siostrzane “, oba płuca Kościoła”), nawet więcej, wierzą, że ci, którzy nie są prawosławni zostaną także zapisani i wielu nie widzi nic złego w modlitwie i wspólnej czczci wraz z nie-prawosławnymi oraz adoptowaniu różnych protestanckich i pogańskich pomysłów. Niektóre z tych pomysłów zostaną usankcjonowane przez ten Synod, pokazując stan rzeczywistości. Przez deptanie nauczanie Cerkwi, tożsamość Prawosławna zostanie utracona i w Świętych Sanktuariach nauczanie Prawosławne nie będzie już ukazywane przez kapłanów, którzy głoszą nową relatywistyczną wiarę.

To jest dokładnie początek odejścia każdego od Cerkwi Chrystusowego, Jeden, Świętej, Katolickiej i Apostolskiej, Cerkwi Prawosławnej. Każdy punkt odniesienia dla świętości zostanie zniesiony, tak że cała bitwa świętych za utrzymaniem czystości Prawosławia będzie bezużyteczna. Zostanie utworzony nowy typ “ortodoksji”, który ma za najwyższą wartość wolność, braterstwo i równość, czego domagają się wstępne teksty Synodu na Krecie.

Będzie to alienacja ludzi od Prawosławia, z najważniejszą konsekwencją utraty zbawienia dla ich duszy!

To dlatego przywiązujemy tak dużą wagę do wiedzy o Prawosławnym nauczaniu w przeciwieństwie do nowych nauk tak zwanego “Synodu”.

W historii było wiele zbójeckich Soborów, czyli Soborów, które próbowały zmienić nauczanie Cerkwi i wspierać inne pomysły. Jest prawdopodobne, że będziemy mieli jeszcze taki jeden wkrótce. Ale ktokolwiek go zaakceptuje w jego świadomości i wyznaniu, i nie oddzieli się od tych, którzy taki Synod zaakceptują, będzie pozbawiony Chrystusa Boga prawdy i Jego Ewangelii.

 

Dodaj komentarz